
1
$13.0928
$13.0928
100
$11.4576
$1,145.7600
250
$8.5792
$2,144.8000
500
$5.1520
$2,576.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | COILCRAFT |
| Series | - |
| Package | Strip |
| Product Status | ACTIVE |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 500kHz |
| Type | For DC/DC Converters |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Applications | Isolated Buck Converters |
| Voltage - Isolation | 3300Vrms |
| Intended Chipset | A6986I, L6986I |
| Footprint | 0.600" L x 0.531" W (15.24mm x 13.50mm) |
| Chipset Manufacturer | STMicroelectronics |
| Height - Seated (Max) | 0.450" (11.43mm) |
| Inductance @ Frequency | 18µH @ 500kHz |