
1
$154.6608
$154.6608
10
$140.1568
$1,401.5680
25
$135.3296
$3,383.2400
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Telemecanique Sensors |
| Series | - |
| Package | Box |
| Product Status | ACTIVE |
| Sensing Distance | 787.402" (20m) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 55°C |
| Output Configuration | PNP-NC/NO |
| Voltage - Supply | 12V ~ 24V |
| Response Time | 1ms |
| Ingress Protection | IP65, IP67 |
| Cable Length | 78.74" (2m) |
| Connection Method | Cable |
| Light Source | Green LED, Red LED, Yellow LED |