
1
$130.0544
$130.0544
10
$108.3712
$1,083.7120
25
$104.7648
$2,619.1200
100
$101.1472
$10,114.7200
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Telemecanique Sensors |
| Series | - |
| Package | Box |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Cylinder, Threaded - M30 |
| Output Type | PNP-NO, 3-Wire |
| Sensing Distance | 0.591" (15mm) |
| Shielding | Unshielded |
| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
| Termination Style | Cable Leads |
| Voltage - Supply | 12V ~ 48V |
| Material - Body | Nickel-Plated Brass |
| Sensor Type | Inductive |
| Ingress Protection | IP68 |
| Indicator | LED |