
1
$0.5040
$0.5040
10
$0.4144
$4.1440
50
$0.3696
$18.4800
100
$0.3360
$33.6000
500
$0.3136
$156.8000
1000
$0.2688
$268.8000
3000
$0.2464
$739.2000
6000
$0.2464
$1,478.4000
15000
$0.2352
$3,528.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | TOKO / Murata |
| Series | XRCGB |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Load Capacitance | 10pF |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | MHz Crystal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Frequency Tolerance | ±20ppm |
| Operating Mode | Fundamental |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Height - Seated (Max) | 0.028" (0.70mm) |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 80 Ohms |
| Frequency | 27.12 MHz |