
1
$2.6880
$2.6880
10
$1.9152
$19.1520
50
$1.1536
$57.6800
100
$0.9632
$96.3200
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Quantic Eulex |
| Series | XQ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±0.1pF |
| Features | High Q |
| Voltage - Rated | 250V |
| Package / Case | 0505 (1313 Metric) |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Size / Dimension | 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | RF, Microwave, High Frequency |
| Thickness (Max) | 0.051" (1.30mm) |
| Capacitance | 1 pF |