
1
$6.8768
$6.8768
10
$6.1824
$61.8240
25
$5.8352
$145.8800
100
$5.0624
$506.2400
250
$4.8048
$1,201.2000
500
$4.3120
$2,156.0000
1000
$3.6288
$3,628.8000
2500
$3.4496
$8,624.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | KYOCERA AVX |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Product Status | ACTIVE |
| Mounting Type | Connector Mount |
| Frequency Range | 2.4GHz ~ 2.48GHz, 5.15GHz ~ 5.85GHz |
| Applications | Bluetooth, Zigbee™ |
| Gain | 3.2dBi, 3.6dBi |
| Termination | SMA |
| Ingress Protection | IP67 |
| Number of Bands | 2 |
| Antenna Type | Whip, Straight |
| Height (Max) | 7.087" (180.00mm) |
| Return Loss | -9dB, -7.33dB |
| Frequency Group | UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz) |
| Frequency (Center/Band) | 2.44GHz, 5.5GHz |
| RF Family/Standard | WiFi |