
1
$7.1680
$7.1680
10
$6.4736
$64.7360
25
$6.1712
$154.2800
100
$5.3648
$536.4800
250
$5.1184
$1,279.6000
500
$4.6704
$2,335.2000
1000
$4.0656
$4,065.6000
2500
$3.9088
$9,772.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | KYOCERA AVX |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Product Status | ACTIVE |
| Mounting Type | Connector Mount |
| Frequency Range | 698MHz ~ 800MHz, 800MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.7GHz |
| Applications | 4G, LTE |
| Gain | 1.8dBi, 1.8dBi, 5.2dBi |
| Termination | SMA Male |
| Number of Bands | 3 |
| Antenna Type | Whip, Straight |
| Height (Max) | 7.008" (178.00mm) |
| Return Loss | 2.5dB, 3dB, 13.5dB |
| Frequency Group | Wide Band |
| Frequency (Center/Band) | 749MHz, 880MHz, 2.205GHz |
| RF Family/Standard | Cellular |
| Power - Max | 5 W |