1
$7.7840
$7.7840
10
$7.0336
$70.3360
25
$6.6976
$167.4400
198
$5.8240
$1,153.1520
396
$5.5552
$2,199.8592
594
$5.0624
$3,007.0656
990
$4.4128
$4,368.6720
2574
$4.2448
$10,926.1152
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Winbond Electronics Corporation |
| Series | - |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 96-VFBGA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Memory Size | 4Gbit |
| Memory Type | Volatile |
| Operating Temperature | -40°C ~ 95°C (TC) |
| Voltage - Supply | 1.283V ~ 1.45V |
| Technology | SDRAM - DDR3L |
| Clock Frequency | 933 MHz |
| Memory Format | DRAM |
| Supplier Device Package | 96-VFBGA (7.5x13) |
| Write Cycle Time - Word, Page | 15ns |
| Memory Interface | Parallel |
| Access Time | 20 ns |
| Memory Organization | 256M x 16 |