
1
$50.6128
$50.6128
10
$48.9216
$489.2160
25
$47.3872
$1,184.6800
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Triad Magnetics |
| Series | Chassis Mount: World Series™ |
| Package | Box |
| Product Status | ACTIVE |
| Size / Dimension | 103.00mm Dia x 48.00mm W |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Type | Toroidal |
| Weight | 3.6 lbs (1.6 kg) |
| Termination Style | Wire Leads |
| Primary Winding(s) | Dual |
| Secondary Winding(s) | Dual |
| Power - Max | 160VA |
| Voltage - Isolation | 4000Vrms |
| Current - Output (Max) | Parallel 8.88A, Series 4.44A |
| Voltage - Primary | 115V, 230V |
| Height - Seated (Max) | 52.0mm |
| Voltage - Secondary (Full Load) | Parallel 18V, Series 36V |
| Center Tap | No |