
1
$3.7856
$3.7856
10
$2.9120
$29.1200
50
$2.6768
$133.8400
100
$2.2176
$221.7600
500
$1.7808
$890.4000
1000
$1.5568
$1,556.8000
2000
$1.5008
$3,001.6000
5000
$1.4448
$7,224.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Vishay / Vitramon |
| Series | VJ Safety |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±5% |
| Voltage - Rated | 250VAC |
| Package / Case | 2220 (5750 Metric) |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Size / Dimension | 0.220" L x 0.200" W (5.59mm x 5.08mm) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | Safety, Automotive |
| Ratings | AEC-Q200, X1, Y2 |
| Thickness (Max) | 0.086" (2.18mm) |
| Capacitance | 1000 pF |