
1
$1.5344
$1.5344
10
$1.1536
$11.5360
50
$1.0528
$52.6400
100
$0.8624
$86.2400
500
$0.6832
$341.6000
1000
$0.6048
$604.8000
2500
$0.5712
$1,428.0000
5000
$0.5488
$2,744.0000
12500
$0.5152
$6,440.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Vishay / Vitramon |
| Series | VJ HVArc Guard™ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±10% |
| Features | High Voltage |
| Voltage - Rated | 500V |
| Package / Case | 1210 (3225 Metric) |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | General Purpose |
| Thickness (Max) | 0.067" (1.70mm) |
| Capacitance | 10000 pF |