
1
$1.1424
$1.1424
10
$0.8624
$8.6240
50
$0.7840
$39.2000
100
$0.6384
$63.8400
500
$0.5264
$263.2000
2500
$0.5264
$1,316.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Vishay / Vitramon |
| Series | VJ HVArc Guard™ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±5% |
| Features | High Voltage |
| Voltage - Rated | 1000V (1kV) |
| Package / Case | 1210 (3225 Metric) |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | General Purpose |
| Thickness (Max) | 0.067" (1.70mm) |
| Capacitance | 470 pF |