
1
$1.2208
$1.2208
10
$0.9184
$9.1840
50
$0.8400
$42.0000
100
$0.6832
$68.3200
500
$0.5488
$274.4000
1000
$0.4816
$481.6000
2500
$0.4480
$1,120.0000
5000
$0.4368
$2,184.0000
12500
$0.4144
$5,180.0000
25000
$0.4032
$10,080.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Vishay / Vitramon |
| Series | VJ HVArc Guard™ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±5% |
| Features | High Voltage |
| Voltage - Rated | 1000V (1kV) |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | General Purpose |
| Thickness (Max) | 0.067" (1.70mm) |
| Capacitance | 220 pF |