
1
$36.8928
$36.8928
10
$32.7824
$327.8240
100
$28.6720
$2,867.2000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Littelfuse / IXYS RF |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | SOT-227-4, miniBLOC |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Diode Type | Single Phase |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Technology | Standard |
| Supplier Device Package | SOT-227B |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 600 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 60 A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.26 V @ 30 A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 150 µA @ 600 V |