
1
$1.7920
$1.7920
10
$1.6016
$16.0160
25
$1.5120
$37.8000
100
$1.2432
$124.3200
250
$1.1648
$291.2000
500
$1.0304
$515.2000
1000
$0.8176
$817.6000
2000
$0.7616
$1,523.2000
6000
$0.7168
$4,300.8000
10000
$0.6944
$6,944.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 14-SOIC (0.209", 5.30mm Width) |
| Output Type | Differential |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Applications | Differential |
| Supplier Device Package | 14-SO |
| Number of Circuits | 1 |
| Current - Supply | 16 mA |
| Current - Output / Channel | 3.6 mA |