
1
$6.8992
$6.8992
10
$6.1936
$61.9360
25
$5.8576
$146.4400
100
$5.0736
$507.3600
250
$4.8160
$1,204.0000
500
$4.3232
$2,161.6000
1000
$3.6400
$3,640.0000
3000
$3.4608
$10,382.4000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 32-WFQFN Exposed Pad |
| Sensing Method | High-Side |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Function | Electronic Fuse |
| Voltage - Input | 4.5V ~ 16V |
| Current - Output | 70A |
| Accuracy | ±5% |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Supplier Device Package | 32-WQFN-FCRLF (5x5) |