
1
$0.8848
$0.8848
10
$0.7728
$7.7280
25
$0.7280
$18.2000
100
$0.5936
$59.3600
250
$0.5488
$137.2000
500
$0.4704
$235.2000
1000
$0.3808
$380.8000
2500
$0.3360
$840.0000
5000
$0.3136
$1,568.0000
12000
$0.3024
$3,628.8000
24000
$0.2912
$6,988.8000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | 3PEAK |
| Series | TPL9032 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 4-XDFN Exposed Pad |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Output | 300mA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Number of Regulators | 1 |
| Supplier Device Package | 4-DFN (1x1) |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3.3V |
| Control Features | Enable |
| PSRR | 82.1dB ~ 44.7dB (100Hz ~ 1MHz) |
| Voltage Dropout (Max) | 0.18V @ 300mA |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Transient Voltage |