
1
$5.6224
$5.6224
10
$3.5840
$35.8400
50
$2.7552
$137.7600
100
$2.5088
$250.8800
500
$2.0720
$1,036.0000
1000
$1.9264
$1,926.4000
5000
$1.8368
$9,184.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | RESI |
| Series | TPAL0220 |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Power (Watts) | 35W |
| Tolerance | ±1% |
| Features | Non-Inductive |
| Package / Case | TO-220-2 |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
| Size / Dimension | 0.398" L x 0.177" W (10.10mm x 4.50mm) |
| Composition | Thick Film |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | TO-220 |
| Height - Seated (Max) | 0.772" (19.60mm) |
| Resistance | 47 Ohms |