
1
$9.0720
$9.0720
10
$8.1984
$81.9840
25
$7.8176
$195.4400
100
$6.7872
$678.7200
250
$6.4736
$1,618.4000
500
$5.9024
$2,951.2000
1000
$5.1408
$5,140.8000
2000
$4.9504
$9,900.8000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Features | Differential Inputs, Mute, Short-Circuit and Thermal Protection, Shutdown |
| Package / Case | 64-PowerTQFP |
| Output Type | 2-Channel (Stereo) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Class D |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Voltage - Supply | 10V ~ 26V |
| Max Output Power x Channels @ Load | 15W x 2 @ 6Ohm |
| Supplier Device Package | 64-HTQFP (10x10) |