
1
$2.0160
$2.0160
10
$1.5120
$15.1200
50
$1.3776
$68.8800
100
$1.1312
$113.1200
400
$1.0640
$425.6000
800
$0.8512
$680.9600
1200
$0.7952
$954.2400
2000
$0.7392
$1,478.4000
4000
$0.7168
$2,867.2000
10000
$0.6944
$6,944.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Vishay / Sprague |
| Series | TANTAMOUNT™, TP3 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±20% |
| Features | Automotive |
| Package / Case | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension | 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Molded |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Ratings | AEC-Q200 |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 100mOhm @ 100kHz |
| Lifetime @ Temp. | 1000 Hrs @ 125°C |
| Manufacturer Size Code | E |
| Height - Seated (Max) | 0.169" (4.30mm) |
| Capacitance | 470 µF |
| Voltage - Rated | 6.3 V |