
1
$2.0272
$2.0272
10
$1.4000
$14.0000
50
$1.0528
$52.6400
100
$0.9296
$92.9600
500
$0.7168
$358.4000
5000
$0.7168
$3,584.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Vishay / Dale |
| Series | TNPU e3 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W |
| Tolerance | ±0.05% |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm) |
| Composition | Thin Film |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 0603 |
| Height - Seated (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Resistance | 20 kOhms |