
5
$0.4928
$2.4640
30
$0.4704
$14.1120
100
$0.4368
$43.6800
300
$0.4144
$124.3200
1000
$0.3808
$380.8000
3000
$0.3472
$1,041.6000
9000
$0.3248
$2,923.2000
30000
$0.3024
$9,072.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | MDT |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Features | Temperature Compensated |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 Long Body |
| Output Type | Push-Pull |
| Polarization | North Pole, South Pole |
| Mounting Type | Through Hole |
| Function | Omnipolar Switch |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Voltage - Supply | 1.5V ~ 5.5V |
| Technology | Magnetoresistive |
| Sensing Range | ±35mT Trip, ±29mT Release |
| Current - Output (Max) | 9mA |
| Current - Supply (Max) | 1.5µA (Typ) |
| Supplier Device Package | TO-92S |
| Test Condition | 25°C |