
5
$0.8848
$4.4240
30
$0.8400
$25.2000
100
$0.7952
$79.5200
300
$0.7616
$228.4800
1000
$0.7168
$716.8000
3000
$0.6496
$1,948.8000
9000
$0.5824
$5,241.6000
30000
$0.5152
$15,456.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | MDT |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Features | Temperature Compensated |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 Long Body |
| Output Type | Push-Pull |
| Polarization | North Pole, South Pole |
| Mounting Type | Through Hole |
| Function | Bipolar Switch |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TA) |
| Voltage - Supply | 1.8V ~ 5.5V |
| Technology | Magnetoresistive |
| Sensing Range | 1.7mT Trip, -1.7mT Release |
| Current - Output (Max) | 9mA |
| Current - Supply (Max) | 1.5µA |
| Supplier Device Package | TO-92S |
| Test Condition | 25°C |