
1
$1.0304
$1.0304
10
$0.9072
$9.0720
25
$0.8512
$21.2800
100
$0.6944
$69.4400
250
$0.6384
$159.6000
500
$0.5488
$274.4000
1000
$0.4368
$436.8000
2500
$0.3920
$980.0000
5000
$0.3696
$1,848.0000
12500
$0.3584
$4,480.0000
25000
$0.3472
$8,680.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Function | Controller - Commutation, Direction Management |
| Interface | Parallel |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C (TA) |
| Output Configuration | Pre-Driver - Low Side (2) |
| Voltage - Supply | 4V ~ 28V |
| Applications | Fan Controller |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Motor Type - AC, DC | Brushed DC |