
1
$0.5712
$0.5712
10
$0.3808
$3.8080
50
$0.2800
$14.0000
100
$0.2240
$22.4000
500
$0.1792
$89.6000
1000
$0.1568
$156.8000
3000
$0.1456
$436.8000
6000
$0.1344
$806.4000
9000
$0.1232
$1,108.8000
15000
$0.1232
$1,848.0000
30000
$0.1232
$3,696.0000
75000
$0.1120
$8,400.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Vishay / Sprague |
| Series | TMCU |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±10% |
| Features | General Purpose |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Molded |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 4Ohm @ 100kHz |
| Manufacturer Size Code | UA |
| Height - Seated (Max) | 0.047" (1.20mm) |
| Capacitance | 10 µF |
| Voltage - Rated | 10 V |