
1
$0.4816
$0.4816
10
$0.3136
$3.1360
50
$0.2352
$11.7600
100
$0.1904
$19.0400
500
$0.1456
$72.8000
1000
$0.1232
$123.2000
3000
$0.1232
$369.6000
6000
$0.1120
$672.0000
9000
$0.1120
$1,008.0000
15000
$0.1008
$1,512.0000
30000
$0.1008
$3,024.0000
75000
$0.0896
$6,720.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Vishay / Sprague |
| Series | TMCP |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±10% |
| Features | General Purpose |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Molded |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 4Ohm @ 100kHz |
| Manufacturer Size Code | P |
| Height - Seated (Max) | 0.047" (1.20mm) |
| Capacitance | 4.7 µF |
| Voltage - Rated | 10 V |