
1
$12.9024
$12.9024
10
$11.6592
$116.5920
25
$11.1104
$277.7600
100
$9.6544
$965.4400
250
$9.2176
$2,304.4000
500
$8.4000
$4,200.0000
1900
$7.3136
$13,895.8400
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | IR (Infineon Technologies) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 64-LQFP Exposed Pad |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Interface | CANbus, DMA, GPIO, SPI, SSC, UART/USART |
| RAM Size | 31K x 8 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 175°C (TJ) |
| Voltage - Supply | 5.5V ~ 28V |
| Controller Series | TLE989x |
| Program Memory Type | EEPROM (8kB), FLASH (272kB) |
| Applications | BLDC Controller |
| Core Processor | ARM® Cortex®-M3 |
| Supplier Device Package | PG-LQFP-64-28 |
| Grade | Automotive |
| Number of I/O | 16 |
| Qualification | AEC-Q100 |