
1
$12.5776
$12.5776
10
$11.3680
$113.6800
25
$10.8416
$271.0400
100
$9.4080
$940.8000
250
$8.9824
$2,245.6000
750
$8.1984
$6,148.8000
1500
$7.1344
$10,701.6000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 28-LCC (J-Lead) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Audio |
| Data Interface | Serial |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply, Analog | 4.5V ~ 5.5V |
| Voltage - Supply, Digital | 4.5V ~ 5.5V |
| Resolution (Bits) | 14 b |
| Number of ADCs / DACs | 1 / 1 |
| Sigma Delta | No |
| Supplier Device Package | 28-PLCC (11.51x11.51) |