
1
$2.0160
$2.0160
10
$1.8144
$18.1440
25
$1.7136
$42.8400
100
$1.4560
$145.6000
250
$1.3664
$341.6000
500
$1.1984
$599.2000
1000
$0.9968
$996.8000
2500
$0.9184
$2,296.0000
5000
$0.8848
$4,424.0000
12500
$0.8512
$10,640.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Output Type | Differential |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Applications | Differential |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | ±3V ~ 8V |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Number of Circuits | 1 |
| Current - Supply | 18 mA |
| Current - Output / Channel | 4 mA |
| -3db Bandwidth | 50 MHz |