
1
$1.0080
$1.0080
10
$0.9072
$9.0720
25
$0.8624
$21.5600
100
$0.7056
$70.5600
250
$0.6608
$165.2000
500
$0.5824
$291.2000
1000
$0.4592
$459.2000
2500
$0.4256
$1,064.0000
5000
$0.4032
$2,016.0000
12500
$0.3920
$4,900.0000
25000
$0.3808
$9,520.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±0.4% |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Reference Type | Shunt |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.5V |
| Grade | Automotive |
| Current - Cathode | 1 mA |
| Current - Output | 100 mA |
| Voltage - Output (Max) | 36 V |
| Qualification | AEC-Q100 |