
1
$10.8976
$10.8976
10
$10.0240
$100.2400
50
$9.1392
$456.9600
100
$7.9520
$795.2000
500
$7.3696
$3,684.8000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Ohmite |
| Series | TKH |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Power (Watts) | 55W |
| Tolerance | ±1% |
| Features | Pulse Withstanding |
| Package / Case | PFC10 (TO-126 SMT) |
| Temperature Coefficient | 100ppm/°C |
| Size / Dimension | 0.598" L x 0.394" W (15.20mm x 10.00mm) |
| Composition | Thick Film |
| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | TO-252 |
| Height - Seated (Max) | 0.040" (1.01mm) |
| Resistance | 47 Ohms |