
1
$1.7808
$1.7808
10
$1.5904
$15.9040
25
$1.5008
$37.5200
100
$1.2768
$127.6800
250
$1.1984
$299.6000
500
$1.0528
$526.4000
1000
$0.8736
$873.6000
2000
$0.8176
$1,635.2000
6000
$0.7840
$4,704.0000
10000
$0.7504
$7,504.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Applications | Buffer |
| Slew Rate | 150V/µs |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.85V ~ 5.5V |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Number of Circuits | 4 |
| Current - Supply | 10.3 mA |
| Current - Output / Channel | 90 mA |
| -3db Bandwidth | 9.5 MHz |