

1
$4.6144
$4.6144
1000
$2.4416
$2,441.6000
2000
$2.3184
$4,636.8000
5000
$2.2288
$11,144.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | OBSOLETE |
| Package / Case | 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Function | Audio Tone Processor |
| Interface | I2C |
| Operating Temperature | -10°C ~ 70°C (TA) |
| Voltage - Supply | 7V ~ 10.2V |
| Specifications | 0.5dB |
| Applications | Consumer Audio |
| Supplier Device Package | 28-SO |
| Number of Channels | 2 |