1
$0.7840
$0.7840
10
$0.5488
$5.4880
50
$0.4592
$22.9600
100
$0.3808
$38.0800
500
$0.3136
$156.8000
1000
$0.2688
$268.8000
3000
$0.2464
$739.2000
6000
$0.2352
$1,411.2000
9000
$0.2240
$2,016.0000
15000
$0.2240
$3,360.0000
30000
$0.2128
$6,384.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | KYOCERA AVX |
| Series | TC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±20% |
| Features | General Purpose |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Molded |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Manufacturer Size Code | AL |
| Height - Seated (Max) | 0.047" (1.20mm) |
| Capacitance | 22 µF |
| Voltage - Rated | 20 V |