1
$1.8144
$1.8144
10
$1.3552
$13.5520
25
$1.0864
$27.1600
100
$0.9968
$99.6800
500
$0.8400
$420.0000
1000
$0.7504
$750.4000
2000
$0.7504
$1,500.8000
4000
$0.7280
$2,912.0000
6000
$0.6832
$4,099.2000
10000
$0.6384
$6,384.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Vishay Semiconductor - Opto Division |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 6-SMD |
| Sensing Distance | 0.118" (3mm) |
| Sensing Method | Through-Beam |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Output Configuration | Phototransistor |
| Response Time | 20µs, 30µs |
| Grade | Automotive |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 20 mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 20 V |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 25 mA |
| Qualification | AEC-Q101 |