
1
$0.5376
$0.5376
10
$0.3696
$3.6960
50
$0.2912
$14.5600
100
$0.2352
$23.5200
500
$0.1904
$95.2000
1000
$0.1568
$156.8000
3000
$0.1456
$436.8000
6000
$0.1456
$873.6000
9000
$0.1344
$1,209.6000
15000
$0.1232
$1,848.0000
30000
$0.1232
$3,696.0000
75000
$0.1232
$9,240.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | KYOCERA AVX |
| Series | TC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±20% |
| Features | General Purpose |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Molded |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Manufacturer Size Code | P |
| Height - Seated (Max) | 0.047" (1.20mm) |
| Capacitance | 22 µF |
| Voltage - Rated | 6.3 V |