
1
$1.0080
$1.0080
10
$0.7280
$7.2800
50
$0.6384
$31.9200
100
$0.5152
$51.5200
500
$0.4256
$212.8000
1000
$0.3696
$369.6000
2000
$0.3472
$694.4000
4000
$0.3248
$1,299.2000
10000
$0.3136
$3,136.0000
14000
$0.3024
$4,233.6000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | KYOCERA AVX |
| Series | TCO |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±20% |
| Features | General Purpose |
| Package / Case | 1411 (3528 Metric) |
| Size / Dimension | 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Molded |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 100mOhm @ 100kHz |
| Manufacturer Size Code | B |
| Height - Seated (Max) | 0.083" (2.10mm) |
| Capacitance | 33 µF |
| Voltage - Rated | 16 V |