
1
$3.2816
$3.2816
10
$2.7440
$27.4400
25
$2.5088
$62.7200
50
$2.1504
$107.5200
100
$1.9712
$197.1200
250
$1.9152
$478.8000
500
$1.8480
$924.0000
1000
$1.8480
$1,848.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | TRACO Power |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±20% |
| Package / Case | Nonstandard |
| Size / Dimension | 0.138" L x 0.122" W (3.50mm x 3.10mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Shielding | Unshielded |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| DC Resistance (DCR) | 600mOhm |
| Inductance Frequency - Test | 1 kHz |
| Height - Seated (Max) | 0.102" (2.60mm) |
| Inductance | 15 µH |
| Current Rating (Amps) | 600 mA |