
1
$2.1728
$2.1728
10
$1.9488
$19.4880
25
$1.8368
$45.9200
100
$1.5680
$156.8000
250
$1.4672
$366.8000
500
$1.2880
$644.0000
1500
$1.0640
$1,596.0000
3000
$0.9968
$2,990.4000
7500
$0.9520
$7,140.0000
10500
$0.9184
$9,643.2000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Toshiba Electronic Devices and Storage Corporation |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 16-BSOP (0.252", 6.40mm Width) + 2 Heat Tabs |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Current - Output | 1A |
| Interface | Parallel |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C (TA) |
| Output Configuration | Half Bridge (2) |
| Voltage - Supply | 10V ~ 30V |
| Applications | General Purpose |
| Technology | NMOS, PMOS |
| Voltage - Load | 10V ~ 30V |
| Supplier Device Package | 16-HSOP |
| Motor Type - AC, DC | Brushed DC |