
1
$10.9312
$10.9312
25
$9.1056
$227.6400
100
$8.2768
$827.6800
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Roving Networks (Microchip Technology) |
| Series | Precision Edge® |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 44-VFQFN Exposed Pad, 44-MLF® |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output | LVPECL |
| Type | Fanout Buffer (Distribution), Multiplexer |
| Input | CML, LVDS, LVPECL |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 2.375V ~ 3.6V |
| Ratio - Input:Output | 2:12 |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Supplier Device Package | 44-MLF® (7x7) |
| Frequency - Max | 3 GHz |