
1
$4.9392
$4.9392
10
$4.4352
$44.3520
25
$4.1888
$104.7200
100
$3.6400
$364.0000
250
$3.4496
$862.4000
500
$3.0912
$1,545.6000
1000
$2.6096
$2,609.6000
2500
$2.4752
$6,188.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Connex (Amphenol RF) |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Product Status | ACTIVE |
| Features | Cable - 100mm |
| Mounting Type | Adhesive |
| Frequency Range | 2.4GHz ~ 2.5GHz, 5.15GHz ~ 7.2GHz |
| Applications | Wi-Fi |
| Gain | 3.4dBi |
| Number of Bands | 2 |
| Antenna Type | PCB Trace |
| Height (Max) | 0.028" (0.70mm) |
| Return Loss | -10dB |
| Frequency Group | UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz) |
| Frequency (Center/Band) | 2.45GHz, 6.18GHz |
| RF Family/Standard | WiFi |
| Power - Max | 1 W |