
1
$3.9648
$3.9648
10
$3.5616
$35.6160
25
$3.3712
$84.2800
100
$2.9120
$291.2000
250
$2.7664
$691.6000
500
$2.4864
$1,243.2000
1000
$2.0944
$2,094.4000
2500
$1.9936
$4,984.0000
5000
$1.9152
$9,576.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Connex (Amphenol RF) |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Product Status | ACTIVE |
| Features | Cable - 100mm |
| Mounting Type | Adhesive |
| Frequency Range | 2.4GHz ~ 2.5GHz, 5.15GHz ~ 7.2GHz |
| Applications | Wi-Fi |
| Gain | 2.6dBi |
| Number of Bands | 2 |
| Antenna Type | PCB Trace |
| Height (Max) | 0.033" (0.85mm) |
| Return Loss | -7dB, -6dB |
| Frequency Group | UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz) |
| Frequency (Center/Band) | 2.45GHz, 6.18GHz |
| RF Family/Standard | WiFi |
| Power - Max | 1 W |