
1
$0.2128
$0.2128
10
$0.1792
$1.7920
25
$0.1568
$3.9200
50
$0.1456
$7.2800
100
$0.1232
$12.3200
250
$0.1232
$30.8000
500
$0.1120
$56.0000
1000
$0.0896
$89.6000
2000
$0.0896
$179.2000
4000
$0.0784
$313.6000
6000
$0.0784
$470.4000
10000
$0.0784
$784.0000
50000
$0.0672
$3,360.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | TAI-TECH |
| Series | SNLU252018QV |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±5% |
| Package / Case | 1008 (2520 Metric) |
| Size / Dimension | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Shielding | Unshielded |
| Type | Wirewound |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| DC Resistance (DCR) | 260mOhm Max |
| Q @ Freq | 15 @ 100MHz |
| Frequency - Self Resonant | 2.15GHz |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Material - Core | Ferrite |
| Inductance Frequency - Test | 100 MHz |
| Supplier Device Package | 1008 |
| Height - Seated (Max) | 0.075" (1.90mm) |
| Inductance | 10 nH |
| Current Rating (Amps) | 530 mA |