
1
$0.1792
$0.1792
10
$0.1456
$1.4560
25
$0.1344
$3.3600
50
$0.1232
$6.1600
100
$0.1008
$10.0800
250
$0.1008
$25.2000
500
$0.0896
$44.8000
1000
$0.0672
$67.2000
2000
$0.0672
$134.4000
4000
$0.0672
$268.8000
6000
$0.0672
$403.2000
10000
$0.0560
$560.0000
50000
$0.0560
$2,800.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | TAI-TECH |
| Series | SNL252018QF |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±5% |
| Package / Case | 1008 (2520 Metric) |
| Size / Dimension | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Shielding | Unshielded |
| Type | Wirewound |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| DC Resistance (DCR) | 500mOhm Max |
| Q @ Freq | 20 @ 100MHz |
| Frequency - Self Resonant | 1.2GHz |
| Material - Core | Ferrite |
| Inductance Frequency - Test | 100 MHz |
| Supplier Device Package | 1008 |
| Height - Seated (Max) | 0.075" (1.90mm) |
| Inductance | 47 nH |
| Current Rating (Amps) | 360 mA |