
1
$4.4576
$4.4576
10
$4.0096
$40.0960
25
$3.7856
$94.6400
100
$3.2816
$328.1600
250
$3.1136
$778.4000
500
$2.7888
$1,394.4000
1000
$2.3520
$2,352.0000
2000
$2.2400
$4,480.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LS |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 14-SOIC (0.209", 5.30mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 20MHz |
| Type | VCO |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Supplier Device Package | 14-SO |
| Current - Supply | 20 mA |