
1
$1.0192
$1.0192
10
$0.8960
$8.9600
25
$0.8400
$21.0000
100
$0.6832
$68.3200
250
$0.6384
$159.6000
500
$0.5376
$268.8000
1250
$0.4368
$546.0000
2500
$0.3920
$980.0000
6250
$0.3696
$2,310.0000
12500
$0.3584
$4,480.0000
25000
$0.3360
$8,400.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74AVCH |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | SOT-23-6 |
| Output Type | Tri-State, Non-Inverted |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Data Rate | 500Mbps |
| Supplier Device Package | SOT-23-6 |
| Channel Type | Bidirectional |
| Translator Type | Voltage Level |
| Channels per Circuit | 1 |
| Voltage - VCCA | 1.2 V ~ 3.6 V |
| Voltage - VCCB | 1.2 V ~ 3.6 V |
| Number of Circuits | 1 |