
1
$0.7504
$0.7504
10
$0.6608
$6.6080
25
$0.6160
$15.4000
100
$0.5040
$50.4000
250
$0.4704
$117.6000
500
$0.4032
$201.6000
1000
$0.3248
$324.8000
3000
$0.2912
$873.6000
6000
$0.2688
$1,612.8000
15000
$0.2576
$3,864.0000
30000
$0.2464
$7,392.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74AUP |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | OBSOLETE |
| Features | Configurable Gate Logic Functions |
| Package / Case | 6-XFBGA, DSBGA |
| Output Type | Single-Ended |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 6-DSBGA |
| Channel Type | Unidirectional |
| Translator Type | Voltage Level |
| Channels per Circuit | 1 |
| Voltage - VCCA | 1.8 V ~ 2.7 V |
| Voltage - VCCB | 2.3 V ~ 3.6 V |
| Number of Circuits | 1 |