1
$3.2368
$3.2368
10
$2.7216
$27.2160
100
$2.1952
$219.5200
500
$1.9600
$980.0000
1000
$1.6800
$1,680.0000
3000
$1.5792
$4,737.6000
6000
$1.5120
$9,072.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Vishay / Siliconix |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | PowerPAK® SO-8 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| FET Type | N-Channel |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 26A (Tc) |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 45mOhm @ 5A, 10V |
| Power Dissipation (Max) | 5.2W (Ta), 64W (Tc) |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 4.5V @ 250µA |
| Supplier Device Package | PowerPAK® SO-8 |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) | 8V, 10V |
| Vgs (Max) | ±20V |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 150 V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 43 nC @ 10 V |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 1735 pF @ 50 V |