
1
$8.0528
$8.0528
10
$6.7648
$67.6480
300
$5.1632
$1,548.9600
600
$4.8608
$2,916.4800
1200
$4.1664
$4,999.6800
2100
$3.9200
$8,232.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Luminus Devices |
| Series | Sanan TO3PF |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | TO-3P-3 Full Pack |
| Mounting Type | Through Hole |
| Speed | No Recovery Time > 500mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 0 ns |
| Technology | SiC (Silicon Carbide) Schottky |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 20A |
| Supplier Device Package | TO-3PF |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 650 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.3 V @ 20 A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 30 µA @ 650 V |