
1
$36.9264
$36.9264
10
$34.0144
$340.1440
40
$30.1280
$1,205.1200
80
$26.8240
$2,145.9200
440
$25.2672
$11,117.5680
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | KYOCERA AVX |
| Series | PrizmaCap™ SCP |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | -10%, +30% |
| Package / Case | Nonstandard SMD |
| Size / Dimension | 1.969" L x 1.811" W (50.00mm x 46.00mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 65°C |
| Termination | SMD (SMT) Tabs |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 40mOhm @ 1kHz |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 65°C |
| Height - Seated (Max) | 0.134" (3.40mm) |
| Capacitance | 20 F |
| Voltage - Rated | 2.5 V |